Paznokcie

Jak dbać o paznokcie ?

Zadbane i piękne dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Nie zawsze mamy czas na wizyty  kosmetyczki. Warto wiedzieć jak samodzielnie dbać o nasze paznokcie i dłonie. Zadbane paznokcie nie muszą być długie i pomalowane. Powinny być odżywione, równej długości i z usuniętymi skórkami.

Prawidłowa pielęgnacja pomaga w odbudowie zniszczonej płytki paznokcia. O zabiegi pielęgnacyjne możemy zadbać sami w domu. Każda kobieta powinna mieć zestaw akcesoriów tj. pilniczek, kopytko do usuwania skórek i cążki. Ważny jest wybór pilnika, najlepiej wybrać pilnik papierowy który ma dwie różne powierzchnie: miękką i twardą.

Codzienna pielęgnacja paznokci          

Podczas wykonywania manicure podstawową sprawą jest dostosowanie długości paznokcia do naszego trybu życia. Powinniśmy też regularnie pielęgnować paznokcie. Manicure powinniśmy zacząć od namoczenia dłoni. W ten sposób nasze skórki będą miększe i łatwiej będzie je usunąć.  Zaczynamy od nadania naszym paznokciom kształtu, następnie usuwamy skórki za pomocą drewnianego patyczka. Zadziory usuwamy za pomocą cążek. Ważnym elementem jest też zmatowienie i odtłuszczenie płytki paznokcia. Na koniec nakładamy odżywkę i kolor oraz top aby wydłużyć trwałość. Domowy manicure zakańczamy nałożeniem oliwki na skórki.

Domowe kuracje regenerujące paznokcie

Jest wiele domowych sposobów na regeneracje paznokci. Najlepszym sposobem jest wcieranie olejku rycynowego w płytkę.  Zabieg ten wykonuje się raz dziennie, poprawia ona kondycje paznokci przez krótki czas stosowania. Paznokcie można tez maczać w podgrzanej oliwie z oliwek. Stają się one bardziej wytrzymałe.

Suplementy diety na wzmocnienie paznokci

Stosowanie suplementów diety jest dobrym sposobem na wzmocnienie paznokci. Zły stan paznokci może świadczyć o braku ważnych dla organizmu witamin. Najlepiej stosować suplementy diety w których znajduje się skrzyp polny.