Włosy

Jak dbać o nasze włosy ?

Na wygląd naszych włosów wpływ ma nie tylko dieta i stan zdrowia ale też odpowiednia pielęgnacja. Stan i wygląd naszych włosów zależy od wielu czynników tj. hormony, dieta, problemy zdrowotne oraz warunki atmosferyczne.

Określenie rodzaju włosów jest pierwszym krokiem do wyboru prawidłowej pielęgnacji. Jeśli włosy są suche to trzeba je nawilżyć, jeśli są zniszczone trzeba unikać aby nic je dodatkowo nie zniszczyło. Jeśli mamy włosy kręcone należy używać produktów do tego typu włosów.

Jak i czym myć włosy ?

Włosy należy myć w tedy kiedy są nieświeże lub skóra głowy przetłuszcza się. Do mycia najlepiej użyć szamponu dobranego do skóry głowy.  Szampon powinien oczyszczać skórę oraz w razie problemu pomóc pozbyć się łupieżu. Ważna jest technika mycia włosów. Opuszkami palców i szamponem należy masować skórę głowy. Do umycia całych włosów wystarczy sama piana.

Jakie odżywki stosować ?

Odżywkę dobieramy w zależności od włosów. Poprawi ona ich stan, nawilży, zregeneruje. Nakładamy ją podczas każdego mycia. Nasze włosy dzięki odżywce będą gładkie i lśniące. Warto te z czasem stosować maski do włosów. Wnikają one w strukturę włosa i dostarcza niezbędnych składników do funkcjonowania.

Co szkodzi włosom?

Stylizacje na gorąco i suszenie suszarką źle wpływa na nasze włosy. Warto nie przegrzewać włosów ponieważ staną się one matowe i przesuszone. Warto przed rozpoczęciem stylizacji nałożyć na włosy termoochronę. Ochrona ona włosy przed szkodliwym działaniem ciepła. Dla naszych włosów leprze jest suszenie naturalne.

Domowe sposoby na pielęgnacje włosów.

Warto wcierać w skórę głowy olejek rycynowy, papkę z drobno pokrojonej cebuli lub sok z czarnej rzepy. Elektryzujące się i przesuszone włosy warto olejować , czyli wcierać w nie oleje.

Obserwuj swoje włosy jak reagują na stosowane kosmetyki, warunki atmosferyczne, i stylizacje na gorąco. Obserwacje pomogą zaobserwować co jest dobra dla naszych włosów.